Posts by YukiHaku

" Watch threads when I have replied to them ", " Cevap verdiğim konuları otomatik olarak izle " ya da " Cevap verdiğimde konuları otomatik olarak izle " diye çevrilirse daha uygun olur. " İleti dizisi " yanlış demiyorum ancak anlaşılabilirlik açısından böylesi daha uygun olur bence.

" Posts per day ", " Günlük gönderi " olarak çevrilirse, yani " Gönderi " ile " Günlük " kelimelerinin yerleri değiştirilirse daha sağlıklı olur.

" Post meridiem " yani " p.m " öğleden sonrayı ifade etmektedir. Türkçe 24 saatllik kullanıma uygun şekilde çevrilmesi için " a.m " e uygun şekilde öğleden önceki yani " 0-12 " arası sayılar, " p.m " ye uygun şekilde öğleden sonraki yani " 12-24 " arası sayılar kullanılmalı. Burada doğrudan bir çeviri hatası mevcut.

" A moment ago ", Türkçe " bir an önce " demek. Tabi " bir an önce " nin Türkçe'deki kullanımı " A moment ago " yu karşılar nitelikte değil. Belki bunun için " bir dakika önce " diye çevrilmiş olabilir ancak bunun yerine " şimdi " ya da " biraz önce " gibi bir çeviri yapılabilir.

Hadi hayırlı olsun xd ticaret camındaki bugu düzeltmişler :P ( başka bir hata varsa ve o düzeltildiyse bilmiyorum, kendiniz araştırın; sorumluluk kabul etmem :D )

Bir yama uygulamadı lütfen oyununu onar hatası alıyorum ama onardığımda da sonuç aynı nedenini bilen var mı ?

Bana da aynısı oldu, normalde internet hızıma göre 3 dakikada inmesi gerekiyor oyunun ancak gameforge'un mükemmel sunucuları yüzünden 15 kat yavaş iniyor :D bekliyorum bakalım.

anlayamadığın bir nokta var ucuz item gördüğünde alıyorsan ne yazıyorsa o fiyata alıyorsun, pahalı yazan itemi alan da ne yazıyorsa o fiyata alıyorsun kişisel pazar eklemesinin açığından dolayı gördüğün rakam başka satın aldığın rakam başka bunu nasıl savunabilirsin anlamıyorum, çok şükür ben zarar görmedim ve uyarılar yapılmaya başlandıktan sonra cam dan görsem de pazarı bulup direk pazardan aldım ve özellikle premium pazar olmamasına dikkat ettim, lafın kısası bu olay oyuncuların haksız kazanç elde etmeye çalışmasından çok güncellemeyi yapanların hatasıdır ve hatalarını telafi etmeleri gerekir.

Bu konu hakkında yeterince konuştuğumu düşünüyorum, sadece şunu ekstra belirteyim. Savunmalık bir durum yok, ben sadece kendi fikrimi belirtiyorum.

Canım dostum seni anlamak istemeyen insanlara bir şey anlatmaya çalışma. Sen haklısın de geç git. Biri seni anlamak istemez ise ona kendini anlatamazsın. Ve seni kendi düşündüğü gibi görmek isteyen öyle düşündürmek isteyen biri ile de Beyin Fırtınası yapılmaz...

baklawa'nın bana karşı olumsuz bir duruşunu/söylemini görmedim yani kötü niyetle öyle yazdığını düşünmüyorum ama gene de teşekkürler.

Eklemeyi unutmuşum; " "ÖZELEŞTİRİ" yapmak yerine oyuna sitem edenleri ezik görüyorum. " yazmıştım. " Oyuna sitem edenleri ezik bulduğuna kadar yakın fikirdeydik. " burada söylediğin gibi " oyuna sitem edenleri " değil. Ben oyuncu her zaman haksız demedim yani. Bilerek böyle yazdığını düşünmüyorum ama o şekilde yazdığını görenler yanlış anlamış olacaklardır, o yüzden bu düzeltme.

Bu konu hakkındaki yorumlarım özelinde benimle aynı düşünüp düşünmediğiniz (bu kişi başkası da olabilir sadece siz değil) benim için çok bir şey ifade etmiyor. Sonuçta herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Herkesin yargıları farklı, ben burada kalpsiz veya egoist olarak gözüküyor olabilirim; inan benim için hiç problem değil. Benim bu konuyla ilgili temeldeki yorumum şudur; Yetkili kişiler her kimse ( Gameforge veya takım, burada iade yetkisi var mı yok mu kimdedir bilgim yok ) iade yapabiliyor olsalardı bence yaparlardı, ha yapıyorlar yapamıyorlar farketmeksizin aynı şeyi ben yaşasam utanır ve bu durumu kimseyle paylaşmazdım. Çünkü bu durumu yaşayanların %90'ı gerçekten ucuz olan bir itemi görüp vakit kaybetmeden alan kişiler. Hiçbir sorgulamaya gerek var mı canım? Neden ucuz acaba;? Genelde burada ve oyunda gördüğüm iddia şu; normal fiyata yakın ama hafiften daha ucuz olan bir itemi aldım ve şu kadar wonum gitti. Kocaman bir yalan xD Herkes özeleştiri yapabilseydi bu kadar gürültü olmazdı...

Arkadaş takımdan birilerine yalakalık yapma peşinde anladığım kadarıyla. 3 wonluk antikayı 3 yangtan almaya çalışsalar bile hiç kimse bir şey diyemez. Pencerede fiyatı 3 Yang yazıyorsa ama senin envanterinden 3 yang yerine 20 won gidiyorsa bu bir OYUN HATASIdır. ve zararın tazmin edilmesi gerekir. İnsanları ucuz item kovalıyorsun, kâr peşindesin vs. diyerek yargılamak hiç kimsenin haddine değildir. Neyse bu arkadaşa edebileceğim en büyük beddua umarım bir sonraki güncellemede bir bug yüzünden ciddi zarara uğrar. Ha bu arada ben hiçbir mağduriyet yaşamadım bu konuda. Ama parası giden arkadaşları savunmam için illa bunu yaşamam gerekmiyor

Ben oyun hatası olmadığını iddia etmedim genç. İstediğin gibi yargıla beni, burada samimi olduğunu düşündüğüm bir ortam var ve herkesin yüzüne gerçekleri söylemekten sıkılmadım, sıkılmayacağım da. Evet tekrar ediyorum bu bir oyun hatası ama bundan korunmak basit ve bu hatayı yaşayan herkesin ortak noktası " düşünmemek ". O yüzden başına bu olay gelince "ÖZELEŞTİRİ" yapmak yerine oyuna sitem edenleri ezik görüyorum.

evet oyunun bir hatasını kalkıp o itemi çeken mağdur olan oyuncunun hatası yaptın ya sana da artık birşey dememek gerekiyor dediğim gibi günün birinde elinde olmayan imkanlardan ötürü birşey kaybedersen o zaman göreceğim ben seni forumda gelip bağıŕıyormusun yoksa sinirden oyunu mu bırakıyorsun (bu arada bu sorundan mustarip değilim emekçi adamın hakkını almasını isteyen biriyim sadece)

Yani başıma böyle bir şey 15 senedir gelmedi, gelmeyecektir de. Yapacağın eylemleri rastgele değil de seçerek, üstüne düşünerek yaptığın sürece böyle şeyler gelmiyor başına işte..

Ben de bu sorunu yaşamadım. Anlamadığım şey şu millet ticaret yaparak para kasınca vs. ya da ucuz item alınca size dokunan bir şey mi var ? Derdiniz ne anlamadım hiç sanırım anlamayacağım da. Sen camda 2wye varken 3wye çek. Aksini yapıyorsan sen de bugcu woncusun o zaman. Bu da benim iddiam. Sen de bug yapıp para kasma peşindesin?

Altını dolduramayacağın iddialarda bulunma dostum. Eminim hepiniz serverinizdeki yakut piyasasını gayet iyi biliyorsunuzdur. Ben kimseye 3 wonluk iteme 5 w ver demedim. 3 Wonluk iteme 2won verirken bir düşün? bir düşün ya? ha yok düşünemiyorsan " ticaret " deyip bunun altına yatıp kendini avutuyorsan burasını bilemem. Ben şahsen 3wonluk itemi 1w dan gördüm diye direk çekip 20w kaybetsem gidip ne ticket atarım ne de forumda sızlanırım. Böyle bir şey yaşarsam kendime olan saygım azalır, özgüvenim azalır. Susar oturur düşünür hatamdan pay çıkarırım. Ha ama ben böyle bir şey yaşamadım, yaşamam da. Bu da işte burada bana ultimatom yapıp kendini avutan arkadaşlarla aramdaki fark. Diğer yazına gelirsek, 14 senedir bu oyunu oynuyorum ve hayatımda ilk kez 2020'de foruma girdim, arkadaşın yazdığı diğer sunucuda gördüğü "iyilik" konusuyla ilgili de şunu söyleyeceğim; Evet bizim sunucumuzda bunlar pek yok, ama bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Sırf böyle yazdım diye yapmadığımı düşünecek olman emin ol zerre umrumda değil. Çok merak ediyorsan beni tanıyan tanıyor gidin Destan'dan kalanlara sorun ben kimmişim ne yaparmışım oyunda diye. Ben bugcu felan değilim, sadece zekasını kullanmak yerine gaza gelip/heyecanlanıp kâr edicem ayağına tongaya düşürülüp de burada agresif agresif konuşan arkadaşlara gülüyorum bu da zorunuza gidiyor.

YukiHaku  lLecter İkinizden de çok şey öğrendim, sağolun arkadaşlar. Mesela bundan sonra ticaret camında bir nesneyi arattığımızda en son sayfadaki en pahalısını almalıyız. Örneğin en ucuz antika yakut 2 won ise arkalara gidip 4-5 wonluk olan yakutu satın almalıyız. Aksi takdirde Yurihaku beyin söylediği gibi 2 wonluk yakutu alırsak "büyük kârlar peşinde olan fırsatçı" oluruz :)

Neyse, ben gideyim de 3.katta yan çarlarımı kasmak için yabbie balığı alayım. Şuan bizim serverda en ucuz yabbie 15m ama 30mden satılan yabbieyi alacağım sizin önerinizle :D

Ben kimseye "büyük kârlar peşinde olan fırsatçı" demedim. Söylediğim cümlelere kelime ekleyip manipulasyon yapma, bulunduğum ortamın istediği saygı çerçevesinden çıkmıyorum, sen de çıkma.

Beni linçleyen herkese teşekkür ederim. Evet bugüne kadar ceza almış herkes hak ettiği için almıştır ve yarın öbür gün benim sizinki gibi bir kaybım olmayacak çünkü yanlış bir şey yapmıyorum. Kimisi oyuncu düşmanı şirket yanlısı ilan etti, kimisi bugcu hileci dedi.. kimisi de ne dedi biliyor musunuz? 20 m ucuza gördüğü antika yakutu alirken 21 wonu gitmiş.. tabi tabi xD bu bug muhabbetine tongaya düşenlerin alayinin gözü büyük kârlar peşindeydi bunu inkar eden yalan söylüyordur. Evet bug olması kötü bir şey ve hepinize büyük geçmiş olsun. Ama ben ne görüyorsam onu söylüyorum. Ben şirket yanlısı değilim, ben bugcu da, değilim hileci de değilim. Ama ben sizin yaşadığınız problemlerin hiçbirini yaşamıyorum. Düşünmek lazım;?

Gerçekten söyleyecek bir şey yok. Bug yüzünden 21 wonluk bir kaybım var. Çoğu kişi için küçük bir meblağ olsa da benim için 1,5-2 aylık bir emeğin karşılığıydı o para. Kendi hatam yüzünden kaybettiğim bir yang değil. Tamamen oyunun hatası. Ve oyunun hatası olmasına rağmen telafi edilmeyeceğini öğrendim az önce. Metin2 TR takımına bir şey söylemiyorum çünkü buna hakkım yok. Takımın bir hatası olmadığının farkındayım. Onların üstü ne derse o oluyor, onlar bu konularda sadece aracı, bizlere iletmekle görevliler. Ancak gerçekten yapılan büyük bir haksızlık var. TR takımına karşı tek kızgınlığım sesimizin duyurulamaması. İllaki ellerinden geleni yapıp oyuncuların suçsuzluğunu savunuyorlardır ama daha fazlasını yapmak için mücadele etmeliler. Biz bu oyuna para da veriyoruz emekte. Tüm bunlar oyundan kaynaklanan hatalarla çöp olmamalı. Ne kadar doğru bilmiyorum ama hala umudum var iade olacağına dair. İnsanların emeği bu kadar kolay gözden çıkarılmamalı. Ben bu oyunu neredeyse çocukluğumdan beri oynuyorum, bu oyuna yıllardır emek veriyorum ama ortada oyun hatasından kaynaklanan bir kayıp var ve bana yardımcı olunmuyorsa gerçekten verdiğim emeğin bir önemi kalmıyor. Umarım TR Takımı hakkımızı savunur ve gerçekten mağdur olan oyuncularının yanında olur. İyi akşamlar.

sadece ilk cümleni okudum ve sana vereceğim cevap şu; acele işe şeytan karışır. Sırf ucuz gördünüz diye üstüne atlarsanız sorgulamadan başınıza bunlar gelir. Evet oyun hatası, evet oyun hatası. Ama ben neden aynı tongaya düşmedim?

Arkadaşlar hesabına payback gelen varmı 15k ep harcadım daha gelen giden yok :D

Payback etkinliği yok ki?

Arkadaşlar elimde +0 30 böcek 4 savunma 3bayılma 15 buzlu buz tılsımı bulunmaktadır. Fakat tılsımı giydiğimde savunmamda herhangi bir artış olmuyor. Bunun sebebi nedir o savunma özelliği ne işe yarıyor ?

%zarar azaltma.