Posts by llRampa

Arkadaşlar lagdan dolayı okey oyna diyorum ekran gelmio birkere daha basıyorum gelmio bekliyorum olmadı diye basıyorum felan bi baktım 1oyuna 5 6 destem gitmiş böle bi saçmalık yaşadınızmı sizde

çok yaşadım. ticketta atmıştım zamanında ssli olarak. SSte chatte 8 kez okey turun başladı yazıyor. ( okeyi başlatıp anında bitirirseniz bile bronz okey verir.) SS olarak ticket atmama rağmen beyefendiler loglarda böyle bir şey görememiş :))))

3-4 gündür oynamıyorum metin2yi bıraktım. Uğraşmaya laf etmeye değmez. Gidin ep alacağınız parayla gezin yiyin için, metin2 başında geçireceğiniz zamanlar yerine başka oyunlar oynayın. 3-4 gündür başka oyunlar oynuyorum miiss.. Teşekkürler GF. Artık kafam rahat. Herkese iyi günler efem

Arkadaş takımdan birilerine yalakalık yapma peşinde anladığım kadarıyla. 3 wonluk antikayı 3 yangtan almaya çalışsalar bile hiç kimse bir şey diyemez. Pencerede fiyatı 3 Yang yazıyorsa ama senin envanterinden 3 yang yerine 20 won gidiyorsa bu bir OYUN HATASIdır. ve zararın tazmin edilmesi gerekir. İnsanları ucuz item kovalıyorsun, kâr peşindesin vs. diyerek yargılamak hiç kimsenin haddine değildir. Neyse bu arkadaşa edebileceğim en büyük beddua umarım bir sonraki güncellemede bir bug yüzünden ciddi zarara uğrar. Ha bu arada ben hiçbir mağduriyet yaşamadım bu konuda. Ama parası giden arkadaşları savunmam için illa bunu yaşamam gerekmiyor

Kesinlikle öyle. Ben de hiç bir şekilde bu bugu yaşamadım. Camdan boşluğuma gelip 4m sanıp 8w 4m olduğunu 4 tane aldıktan sonra fark ettiğim de oldu. Bu benim hatamdır, yöneticilere en fazla bu arkadaşları ss alıp ticket atabilirim. Ama bu bir oyun hatası. Oyuncunun hiç bir suçu olamaz bu bugtan fayda çıkardığı sürece.

Altını dolduramayacağın iddialarda bulunma dostum. Eminim hepiniz serverinizdeki yakut piyasasını gayet iyi biliyorsunuzdur. Ben kimseye 3 wonluk iteme 5 w ver demedim. 3 Wonluk iteme 2won verirken bir düşün? bir düşün ya? ha yok düşünemiyorsan " ticaret " deyip bunun altına yatıp kendini avutuyorsan burasını bilemem. Ben şahsen 3wonluk itemi 1w dan gördüm diye direk çekip 20w kaybetsem gidip ne ticket atarım ne de forumda sızlanırım. Böyle bir şey yaşarsam kendime olan saygım azalır, özgüvenim azalır. Susar oturur düşünür hatamdan pay çıkarırım. Ha ama ben böyle bir şey yaşamadım, yaşamam da. Bu da işte burada bana ultimatom yapıp kendini avutan arkadaşlarla aramdaki fark. Diğer yazına gelirsek, 14 senedir bu oyunu oynuyorum ve hayatımda ilk kez 2020'de foruma girdim, arkadaşın yazdığı diğer sunucuda gördüğü "iyilik" konusuyla ilgili de şunu söyleyeceğim; Evet bizim sunucumuzda bunlar pek yok, ama bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Sırf böyle yazdım diye yapmadığımı düşünecek olman emin ol zerre umrumda değil. Çok merak ediyorsan beni tanıyan tanıyor gidin Destan'dan kalanlara sorun ben kimmişim ne yaparmışım oyunda diye. Ben bugcu felan değilim, sadece zekasını kullanmak yerine gaza gelip/heyecanlanıp kâr edicem ayağına tongaya düşürülüp de burada agresif agresif konuşan arkadaşlara gülüyorum bu da zorunuza gidiyor.

Yaptığım mecazı ve abartı cümleleri gerçek anlamda kullandığımı sanıp yazıp durmuşsun yine bir şeyler. :dash:Yorumun drama kokuyor.<X Anladım ben seni merak etme :thumbsup:

Ben de 40 yılın başı balina kemiği zırhı 7 den 8'e deneyeyim dedim. Ne demirci el kitabı ne parşömen ne kutsama tekrar +6 yı bir kere gorebildim. Canım sıkıldı zırhı da sattım. Bundan sonraki felsefem itemleri hazır almak, hiç strese giremem.

Az önce 8. denememde antika elması efsaneviye yükseltebildim. :D bırakıcam oyunu az kaldı. 12w zarar :DDD

Barones yapmak istiyorum, ışınlanma yüzüğü için. Elim de min 95 seviye hesap kaldı. Ancak kraliçe örümcekten zehir drobu alabiliyor muyum, 6. Denemem herhangi bir şey atmadı.

Alırsın.

eldiven üretmem için 1.köyde arsa alcam oluyormu yada olmuyorsa hangi map da almak lazım

Yoharada alman lazım.

Yaklaşık 1 - 1.5 ay önce balina kemiği zırhına 30wdan fazla harcadım +7yi göremedim. ( Kutsama, parşömen ve zırhı aldığım +0 fiyatı dahil değildir, sadece + basmalar dahil ) +4ten +5e 70 kutsama atmama rağmen +5 olmamıştı. +7ye 7 8kez denedim geçmedi. Hala +6 durmakta kendisi.

llRampa Hocam zamanında metin 2 UK serverinde oynamıştım. Servere başladığım ilk gün 1.köyde metinden hava bk vs düşerek 20m kasmıştım. Sonra kendime +9 kelepir zırh alayım dedim 18 levellik falan. Bağırmadan yazınca Norveçli bir arkadaş pm atıp 5 efsunlu +4 hız taşlı zırh sattığını söyledi 1 wona. 2000 Hpsi absorbesi falan vardı. Yeni başladığım için onu alacak paramın olmadığını söylediğimde "yeni başladıysan sana yardımcı olabilirim, üzerinde ne kadar varsa o fiyattan satayım" dedi :) 1 wonluk zırhı 20mden sattı yeni oyuncu olduğum için. Bak bu anlattığım olay servere başladığım ilk gün başıma gelmiş bir hıkaye. Daha oradaki oyuncu kitlesinin farkını anlata anlata bitiremem edindiğim tecrübelerden.

Sonra ne mi oldu? UK serüveninden sonra Tr'ye başladım. Yine ilk gün değerli bir bk düşürüp köyde satmaya çalıştım pot parası için. Yüksek lvl bir arkadaş pm attı bkyi almak için ama benim yeni başladığımı anlayınca 2m değerindeki bkyı 500kdan aldı benden :D nasıl olsa piyasayı bilmiyorum diye 90 küsur lvl adam kazıkladı beni. Türk topluluğunun farkını açıklamıştır sanırım bu yazdığım post :)

Kesinlikle katılıyorum. Burda millete burnundan yaklaşılmıyor. EENNNNN basit örneği ayışığı eventi :D . Ne varsa şu ayışığında herkes birbirine ks atıyor bilmem ne. Adam bir eventte 30wluk ayışığı kasabilmek için 1000-2000wonluk çarıyla bekçilik yapıyor millete ks atıyor, kesiyor. Lafa gelince ihtiyacım var gibi mi duruyorum der ama en ufak fırsatta çalar çırpar ks atar. Almanya sunucusunda bir keresinde katılmıştım ayışığına o kadar sakindi ki etraf. Normalde 3.katta hiç kasmadım ayışığı ama DE serverinde denemek istedim katta, katta herkes kendi halinde takılıyor. Genelde patırtı kütürdü yapanların çoğu Türk oyuncular. Oyun oynarken oyun oynadığını unutuyor millet. YAZIK.

ahahahh kendimi gördüm resmen, ben de 5 gündür kesiyorum 150+ kesmişimdir, kendimi resmen buna adadım ama yok... Düşmüyor.. Level ile alakası var mı acaba? 92lvlim. Ticket da attım hatta :lol: "Düşmesi zor olan bir görevdir, devam edin" dediler. Devam ediyoruz inat ettik hadi bakalım :thumbsup:

100lvl+ karakterimle 7. ya da 8. de düşürmüştüm. 61 lvl hesabımla yaparken 4-5 saatimi almıştı bu görev. 40 50 tane kesmişimdir.(61lvlde 350 eşya, 100+lvlda 300eşya drobu vardı)

Bende 4 farklı online oyun oynadım. Türk sunucularda hep bir sorun yaşadım. Dediklerine katılıyorum ama biraz saygı çerçevesinde yazı olsa idi. Çok daha güzel olurdu.:chinese:

Herkese hak ettiği saygıyı göstermeye çalışıyorum. Göstermediysem, ki saygısız bir şey yazdığımı düşünmüyorum, bir sebebi vardır.

Ayrıca hatırladığım kadarıyla başka bir başlık altında serbest piyasa isteyen istediği fiyata istediği şeyi koyar diyen sizdiniz diye hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin. Ben pazar kurarken atma problemi yaşamıyorum, oyundaki neredeyse hiçbir bug gelmedi başıma. Yok büyük karlar peşinde bilmem ne felan boş muhabbetler. Oyun oynarken "OYUN" olduğunu unutmayın. Tüm oyunların TR sunucuları ve Türk communitysi kadar toksik, bencil, egolu bir oyun topluluğu var mı çok merak ediyorum. Çok mmorpg, rpg oyunu oynadım gerek yabancı serverlarda ama bu kadar saçma muhabbete şahit olmamıştım. Şu oyunda GF deseki oyuna yeni kayıtlara 1w vericez diye hepiniz onbinlerce çar açarsınız, silip silip tekrar açarsınız, ama foruma gelince herkes sütten çıkmış ak kaşık. Bu oyunda en ufak illegal iş yapmamış adam cidden metin2 oynamamıştır. NET. Yok işte elit çarlarım var vs. vs. Sitelerde, gruplarda öyle won ticareti dönüyorki millet bu kadar parayı nerden buluyor ve bu parayı neden oyuna yatırıyorlar diye kafayı yersiniz. Adam gibi oyununuzu oynayıp farmınızı yapın ticaretinizi de yapın. Sıkıntın varsa ticaretle para kasanlarla ilgili ( ben ticle kasamıyorum ) hemen ticket atın ya da öneri açın oyunda ticaret kapatılsın diye herkes rahatlasın. Boş bahanelerin arkasına saklanıp, kendini zeki sanıp, igleneyerek ve dolaylı yoldan işaret ederek haklı çıkmaya çalışıyorsunuz ama olmuyor.Akıl akıldan üstündür demiş atalarımız. Siz 10 zekiyseniz burda 15 20 zekasında olan adamlar da var. Yıllarca forumlarda vs. takıldım ennn kanser ennn toksik forum topluluğu olabilir metin2 forumu. Herkes kendi parasıyla zamanıyla emeğiyle oynuyor. Bundan rahatsız olan varsa kumdan kale yapabilir.

İyi OYUNLAR.

xD

Beni linçleyen herkese teşekkür ederim. Evet bugüne kadar ceza almış herkes hak ettiği için almıştır ve yarın öbür gün benim sizinki gibi bir kaybım olmayacak çünkü yanlış bir şey yapmıyorum. Kimisi oyuncu düşmanı şirket yanlısı ilan etti, kimisi bugcu hileci dedi.. kimisi de ne dedi biliyor musunuz? 20 m ucuza gördüğü antika yakutu alirken 21 wonu gitmiş.. tabi tabi xD bu bug muhabbetine tongaya düşenlerin alayinin gözü büyük kârlar peşindeydi bunu inkar eden yalan söylüyordur. Evet bug olması kötü bir şey ve hepinize büyük geçmiş olsun. Ama ben ne görüyorsam onu söylüyorum. Ben şirket yanlısı değilim, ben bugcu da, değilim hileci de değilim. Ama ben sizin yaşadığınız problemlerin hiçbirini yaşamıyorum. Düşünmek lazım;?

Ben de bu sorunu yaşamadım. Anlamadığım şey şu millet ticaret yaparak para kasınca vs. ya da ucuz item alınca size dokunan bir şey mi var ? Derdiniz ne anlamadım hiç sanırım anlamayacağım da. Sen camda 2wye varken 3wye çek. Aksini yapıyorsan sen de bugcu woncusun o zaman. Bu da benim iddiam. Sen de bug yapıp para kasma peşindesin?

sadece ilk cümleni okudum ve sana vereceğim cevap şu; acele işe şeytan karışır. Sırf ucuz gördünüz diye üstüne atlarsanız sorgulamadan başınıza bunlar gelir. Evet oyun hatası, evet oyun hatası. Ama ben neden aynı tongaya düşmedim?

Bu olayın ölçütü bu mu? Yine oyuncuyu suçlu yaptınız :DD Ben de o zaman diyorum ki GF banlarının hiçbiri haksız değil. Ben ban yemedim hiç yıllardır. Ban yiyenlerin hepsi aciz botçulardır ben de kullanmadım ama ben ban yemedim ???? Yarın bir gün hesabındaki itemler wonlar silinse bir oyun hatasından dolayı aynı şeyleri savunabilicek misiniz çok merak ediyorum. Yoksa buraya ve dc gidip sövüp duracak mısınız ?

Bugcu arkadaşlar bayram ediyordur. Hırsızlık ve dolandırıcılık gibi bu bugtan da yönetim el ayak çekti. Güzel. :doofy:

Tombalada bütün biletleri açtığımız zaman günlük ödülü mü alıyoruz yoksa şansa mı dayalı günlük ödülü kazanmak?

Şansa dayalı. Biletlerden birinden çıkıyor ödül şansa bağlı olarak.