Okuduğunuz Kitaplardan Alıntılar

• Elinizi vermeye alıştırın, bir gün can vereceksiniz.

Can Veren Pervaneler - Hayati İnanç

aratus2.png

~Kahkahalar bugün senin; peki ya bundan sonrası?
    ~Bugünün elleri boştu ya yarın? Eli dolu gelir mi? Ümit var mı?

• Göğe çıkıp yıldızların ışıltısına ulaşmak yerine , şimdi üzerinde uyuduğumuz toprağın içine girmeyi hayal etmemiz doğru muydu?

Kırmızı Saçlı Kadın, Orhan Pamuk

SRLal.gif

"Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdır"

• Adramis

Changed the title of the thread from “Okuduğunuz Kitapta Altını Çizdiğiniz Sözler” to “Okuduğunuz Kitaplardan Alıntılar”.
  • "Ben insan olmanın çok zor olduğunu düşünürüm. Bu işin kadını, erkeği yok. Sizin daha iyi bilmeniz lazım. Kişinin isteğiyle, toplumun değer yargıları her zaman örtüşmüyor. Aksine çoğunlukla çelişiyor. İstediği gibi yaşayamamak, insanların psikolojisini bozuyor."

Ahmet Ümit / aşkımız eski bir roman

• -Sevginin niçini olmaz ki efendim. Düşünsem belki makul bir sebep bulabilirim. Fakat bu hakiki sebep olmaz. Çünkü biz önce severiz, sonra sevdiğimiz şeyin güzel taraflarını bulmaya çalışırız. Bu da hodbinliğimizden doğar efendim."

Ruh Adam-Hüseyi Nihal Atsız

SRLal.gif

• Toprak ol, toprak ol ki gül bitsin sende.

Topraktır zirâ kavuşan ancak güle.

aratus2.png

• Her maddenin kaynama ve buharlaşma noktası olduğunu öğrenmiştik. Dünyanın da olmalıydı. Ve büyük buharlaşma günü gelene kadar güneş atmosferi, gölgelikleri, siyah gözlükleri, her şeyi parçalayıp delmek için uğraşacaktı. Hiçbir şey dost değil bu evrende. İnsanların anlamasının zamanı geldi. Güneşin sayesinde değil dünyadaki hayat. Güneşin dünyayı buharlaştırma arzusundan dolayı hayat var gezegende.

Kinyas ve Kayra

SRLal.gif

• Zira hepimiz yaşamla bağını az ya da çok kaybetmiş insanlarız.

Yeraltından Notlar - Dostoyevski

aratus2.png

• Basın oldukça önemsiz hatta komik bir olayı kısa bir sürede çok önemli bir devlet meselesi haline getirerek, aslında en önemli bir meseleyi kamuoyunun dikkatinden kaçırıp, unutturma gücüne sahipti.

Adolf Hitler- Kavgam

• Bir yolculuktur yaşamımız

Kışın ve Gecenin içinde

Kendimize bir geçit ararız

Tümüyle ışıltısız Gökyüzünde.

Metin2 Destek Sistemine ulaşmak İçin Tıklayın

Metin2 Discord Grubuna Katılıp Sohbet/Yardım edinmek istiyorsanız Tıklayın

Hata Bildirimi Ve Teknik Sorunlar Bölümüne Buradan ulaşabilirsiniz.

Takım Üyelerine ulaşmak için Tıklayın

nbr811fc8b2323efdfb.png

• " Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun," dedi Baba. " Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun? "

Khaled Hosseini, Uçurtma avcısı

• Müziğin etkisi altında, gerçekte hiç hissetmediğim şeyleri hissettiğimi, anlamadığım şeyleri anladığımı, kesinlikle gücümün ötesinde olan şeyleri yapabildiğimi zannederim. Müzik insanı kışkırtır, ayaklandırır..

Kreutzer Sonat, Lev Nikolayeviç Tolstoy

SRLal.gif

• Doğuya giden gemide batıya koşan tayfalarız.

aratus2.png

• "Ümit mi? Ümit en son kötülüktür!

Pandora'nın kutusu açılıp, Zeus'un içinde sakladığı bütün kötülükler dünyaya saçıldığı zaman, orada son bir kötülük kaldığından kimsenin haberi olmamıştı: Ümit. O zamandan beri, insanlar yanlışlıkla kutuyu ve içindeki ümidi iyi şans olarak yorumladı. Fakat Zeus'un arzusunun, insanların, kendilerini işkenceye teslim etmeleri olduğunu unuttuk. Ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır."

Nietzsche Ağladığında, Irvin D. Yalom

SRLal.gif

• " Bir yüksekliğin , bir başıma olduğum bir yüksekliğin en ucundayım . İnemiyorum. Yaşayamıyorum . Ölemiyorum."

Yaşamın Ucuna Yolculuk-Tezer Özlü

KCcGzfq583.gif?v=96fe8c54df409631a3cabd1055c9cec7

'' Siyah kadar karanlıksınız,Yaklaşmayın griyle..!,,

• "Ayak tırnaklarımın ucundan saçlarımın tellerine kadar doluyum artık." Tutunamayanlar OĞUZ Atay

:devils#Yediysek cebimizden Gittiyse Ömrümüzden Kimseye Eyvallahimiz Yok:devils

• Sevdiğin insanları kaybetmeye alıştığın zaman, hayatı önemsememeye başlıyorsun.

İtiraflarım, Lev Nikolayeviç Tolstoy

SRLal.gif