Oyun Hakkında Genel Görüşleriniz

• Steam de olsaydı muhtemelen incelemesi "çoğunlukla olumsuz" olacak olan oyun.

Ekşi’de olduğunu zanneden kullanıcı tarafından atılmış ve Ekşi’de olsaydı mantıklı olacak yorum.

"If you fail to prepare, your preparations will fail you."

K1ONE.png

• bu metin2 pts deneme sunucusu geldiğinde 64bitlik sisteme geçiyoruz falan dendi millett cpu sorunu çözülecek sandı derken sunucu kapasitelerini küçültmüşler zira 1.köyde 200ms ile oynuyoruz 2010 başlarında 10katı oyuncu vardı hiç böyle lag olmuyordu.

• Oyunun son evresi kısaca özetlersek, sayısız client kapanmaları üst üste oyun çökmeleri ve karakter elinin havada kalması sebebiyle cheatblocker ; hayırdır kardeşim niye bu kadar login yapıyorsun sen fetöcümüsün yoksa? demesiyle

red ban yememizin üstüne, oyun içerisinde machine gun gibi 50 metre uzağı tarıyarak geniş bir alanı quicksilver gibi dönüp aynı rotadan şaşmayan otomatik login olup her şeyi bilgisayara yaptıran adamları asla ama asla görmüyor bu cheatblocker,

FastFooD Rica ediyorum şu oyunda client kapanmaları zibilyon kere yaşanıyorken, oyundan sayısız kere düşüp girmeye çalıştığımızda bizi hile sanan bu yazılımı devre dışı bırakın, login loglarıyla hilecileri engellemeye çalışmak çok saçma, oyun içerisinde anormal değerlere ulaşan oyunculara red ban verseniz yeter neden giriş yapamadığımız oyuna girmeye çalıştık diye mevcut değile düşüyoruz...

• Arkadaşlar sw sinde anahtarın alt katında 5 6 çocuk çete olmuş. 20 char açıp odalara bakıyorlar ve client kapanmış kapanmamış umurlarında değil. Çünkü tek dertleri anahtardan gelir elde etmek. Wonların nereye gittiği belirsiz. Garip bir şekilde gözükmeden bossun dibinde bitiyorlar. Işınlanmayı bulmuşlar bir şekilde. Hiç bossa doğru gittiği gözükmeden gidip bossu kesip çıkıyorlar. Bossu keserken hile yok fakat bossa giderken bir şekilde gözükmeden gidebiliyorlar. Umarım en kısa sürede gün yüzüne çıkar.

• Arkadaşlar sw sinde anahtarın alt katında 5 6 çocuk çete olmuş. 20 char açıp odalara bakıyorlar ve client kapanmış kapanmamış umurlarında değil. Çünkü tek dertleri anahtardan gelir elde etmek. Wonların nereye gittiği belirsiz. Garip bir şekilde gözükmeden bossun dibinde bitiyorlar. Işınlanmayı bulmuşlar bir şekilde. Hiç bossa doğru gittiği gözükmeden gidip bossu kesip çıkıyorlar. Bossu keserken hile yok fakat bossa giderken bir şekilde gözükmeden gidebiliyorlar. Umarım en kısa sürede gün yüzüne çıkar.

2018-2022 arasında bossa ve metine spamlatan hile vardı. Haritaya entegre edilip çalışır hale gelmiş olabilir. Yolda yürüyor gibi gördüğünüz kişiler aslında çoktan bossun yanında oluyor.

• Bu mevcut değil olayı çok sık olmuyor artık eskiden çok korkardım ama tek oynadığım için tek ip deb girince sorun olmuyor.

Ama bunun tamamen kalkması lazım ister 30 hesap açarım ister VPN kullanırım eski client ozlendi 😂

• Oyuna çok zaman ayıramıyorum zaten zaman bulduğumda ise üst üste 4 kez client kapanıyor, 1 kez eli havada kalıyor, 1 kez de ışınlanmak istediğimde hayalet olarak kalıyorum. Esas acı olan şey vazgeçmeden 6 kere girmeyi oyuna girmeyi denemem sanırım. Lütfen artık şu giriş problemlerini çözün. Oyundan o kadar soğutan bir durum ki bugün oyuna girmekten vazgeçtim.

• Yıllardır pvp sunucuları kapatamayan gameforge yetkilileri iki dakika oturup şu videoyu izlesin. Özet olarak bir Türk ekip wolfteam clientindeki dosyaları açarak oyunun tüm assetlerine erişiyor. Ellerine tüm assetler geçince bu assetleri unity'e aktarıp sıfırdan bir server files yazarak yasa dışı bir wolfteam sunucusu açıyor. Yani adamlar sadece ellerindeki modeller ile uğraşıp sıfırdan bir sunucu dosyası yazıp wolfteam sunucusu açmışlar. Oyunun resmi sunucu filesi ve client'ini kullanıp oyunu kurmamışlar metin2 pvp sunucuları gibi. Oyuna 4 günde +50 bin kişi üye olmuş ve bu olaydan sonra oyunun sahipleri sunucuyu açan kişiye 2 milyon $ tazminat davası açıp sunucuyu kapattırmış. Bu adamlar kodlarını a'dan z'ye sunucu dosyalarını kendi yazdıkları bir oyun için bile "sadece" assetleri ve ismi kullandıkları gerekçesiyle böyle bir dava yiyip üstüne sunucuyu kapatmışlar. Yani pvp serverlara önlem almak ilgilenince çokta zor değilmiş sayın gf bey. Demekki hiç umrunuzda değil. Üstelik metin2 pvp sunucuları sadece assetleri unity yada unreal engine programlarına aktarıp sunucu kodlarını baştan aşşağı yazmıyor. Hani tutup burda e adamlar kodu kendileri yazıyor telif hakkına aykırı bir durum yokta diyemezsiniz. Basbağı resmi oyunun sunucu dosyalarını ve clienti kullanılıyor bu sunucular kurulurken bunu 10 yaşında çocuk dahi biliyor artık. İsteseniz 1 haftada bunu yaparsanız ama demekki çokta umrunuzda değil. Gerçi kime ne laf anlatıyorum. 12 yıl şu oyunda takım liderliği yapmış adam bile kaçak serverını kurdu zamanında fıkra gibi şirketsiniz cidden. 12 yıl bak 12 yıl! hani bu adamın tüm bilgileri elinizde onlarca sözleşmeniz falanda vardır diye diyorum. Onun sunucusunu bile kapatmadınız.

BİR TÜRK WOLFTEAM 2'Yİ NASIL GELİŞTİRDİ..? - YouTube

• Eklemek istiyorum. Metin2 oyununuz ve ekürisi ... Online oyununun dosyaları tüm forumlarda xx.xxx tutarlarında satılıyor. Forum sahipleri ise dava yemeyecekleri yada yaptırım almayacaklarını bildiği için bu konuları kapatmıyor. Türkiye'nin en büyük webmaster forumunda bile oluyor bu. Üstelik bu forum yönetimi kesinlikle warez'e bile izin vermiyor ama sizin dosyalarınızın satışına forumda izin veriyor. Bu iki oyun hariç bu forumda özellikle şu yukarıdaki oyun firmasına ait bir oyunun ait bir sunucu dosyası satmaya kalkarsanız saniyesinde konunuz kaldırılıyor. Peki sayın gf sizin bu üstteki oyun şirketinde farkınız nedir? Bunu siz neden yapamıyorsunuz? Oyunun ve şirketin itibarı tüm internette o kadar yokki kusura bakmayın kimse sallamıyor gfyi falan. Açık açık diyorum tüm yazılım ve webmaster forumlarına bakın. Sizin oyun dosyaları peynir ekmek gibi satılırken ve forum sahipleri buna izin verirken başka bir oyunun dosyasını o kategoride göremezsiniz çünkü o firmalar oyunları ile ilgileniyor.

• Yıllardır pvp sunucuları kapatamayan gameforge yetkilileri iki dakika oturup şu videoyu izlesin. Özet olarak bir Türk ekip wolfteam clientindeki dosyaları açarak oyunun tüm assetlerine erişiyor. Ellerine tüm assetler geçince bu assetleri unity'e aktarıp sıfırdan bir server files yazarak yasa dışı bir wolfteam sunucusu açıyor. Yani adamlar sadece ellerindeki modeller ile uğraşıp sıfırdan bir sunucu dosyası yazıp wolfteam sunucusu açmışlar. Oyunun resmi sunucu filesi ve client'ini kullanıp oyunu kurmamışlar metin2 pvp sunucuları gibi. Oyuna 4 günde +50 bin kişi üye olmuş ve bu olaydan sonra oyunun sahipleri sunucuyu açan kişiye 2 milyon $ tazminat davası açıp sunucuyu kapattırmış. Bu adamlar kodlarını a'dan z'ye sunucu dosyalarını kendi yazdıkları bir oyun için bile "sadece" assetleri ve ismi kullandıkları gerekçesiyle böyle bir dava yiyip üstüne sunucuyu kapatmışlar. Yani pvp serverlara önlem almak ilgilenince çokta zor değilmiş sayın gf bey. Demekki hiç umrunuzda değil. Üstelik metin2 pvp sunucuları sadece assetleri unity yada unreal engine programlarına aktarıp sunucu kodlarını baştan aşşağı yazmıyor. Hani tutup burda e adamlar kodu kendileri yazıyor telif hakkına aykırı bir durum yokta diyemezsiniz. Basbağı resmi oyunun sunucu dosyalarını ve clienti kullanılıyor bu sunucular kurulurken bunu 10 yaşında çocuk dahi biliyor artık. İsteseniz 1 haftada bunu yaparsanız ama demekki çokta umrunuzda değil. Gerçi kime ne laf anlatıyorum. 12 yıl şu oyunda takım liderliği yapmış adam bile kaçak serverını kurdu zamanında fıkra gibi şirketsiniz cidden. 12 yıl bak 12 yıl! hani bu adamın tüm bilgileri elinizde onlarca sözleşmeniz falanda vardır diye diyorum. Onun sunucusunu bile kapatmadınız.

BİR TÜRK WOLFTEAM 2'Yİ NASIL GELİŞTİRDİ..? - YouTube

Çok güzel olmuş çocuğun yaptığı wt.

Softnx ne ise gfde o. Kendi oyunumuzu başkası daha iyi yapabiliyorsa bundan örnek almamız gerekiyor demeleri gerekirken hep geriye gidiyorlar.

Edited once, last by SchutzTCP ().

• Client çökmesi yüzünden 2 tur ejderim patladı bugün. 2.5 wona yakın parayı içerde bıraktık. Hangi aklı evvel bir karakter atınca turun patlama süresini 1 dakika olarak belirledi acaba. 5 dakika yapsanız bir şey mi kaybedeceksiniz. Client çökmelerini, elin havada kalmalarını ve bilumum hatayı düzeltmiyorsun bari insaflı olun biraz be. Bunun için öneri açsam o da onaylanmayacak. YETER ARTIK BU REZİLLİKLERE.

• Konu ile çok alakası olmayacak ama ufak bir bilgilendirme yapma gereği duyuyorum çünkü çok fazla bilgi kirliliği var bu konu hakkında.Metin2'nin sahibi Gameforge değil arkadaşlar ilk önce bunu bir kavrayalım biliyorum biraz zor olacak ama sindirebilirsiniz.Metin2 ile alakalı her şeye yapan güncellemeler vb şeyleri Webzen firması yapmaktadır.Şöyle anlatayım Gameforge bir market ve bu markette Metin2 ürününü satıyor ama asıl sahibi o ürünü üreten ve Gameforge satması için veren Webzen firmasıdır.Yani Metin2 de bir yenilik güncelleme değişiklik istiyorsak bununla ilgilenen kurum Webzendir.Gameforge'un eksiklileri ve sıkıntılı durumları var sunucu değişikliği vb şeyleri yapabilir mesela sunucu birleştirmelerine etkinlik vb basit şeylere el atabilir veya Webzenden istekte bulunabilir ama asıl olayları yapacak olan Webzendir.Umarım açıklayabilmişimdir.

• Kırmızı kutudan verilen b mor ve yeşil iksirin süreleri ölüncede devam etse daha iyi olur yeni başlayan birisinin yeteri kadar itemi yokken moblar ve diğer kisiler tarafından sürekli rahatsız edilebilir ölebilir.Bence buda güzel bir detay olur sürekli ölünce çabuk bitmesi iksirlerin oyun zevkini azaltabilir.

Burak Şensoy

• Tüm konulardan bağımsız bir hususa değinmek istiyorum.

Son zamanlarda oyunu oynarken farkettim ki, oyunun oyuncu kitlesi aşırı derecede toksikleşmiş. Ben bu oyunu çok eski zamanlardan beri oynuyorum. 2 sene öncesine kadar bile bu kadar toksik oyuncu oyunda kesinlikle yoktu.

Sabah tapınakta maden kazarken, mavi bayrak adamın biri gelip sürekli maden kasan çarları kesmeye başladı. Lisan yüzüğü takıp bunu neden yaptığını sordum. "Kes sesini keyiften yapıyorum" yazıp engelledi. Keza kralı yakala etkinliğinde 3. kata gelip hiç ihtiyacı olmadığı halde sırf toksiklik olsun diye daha gelişme aşamasındaki oyuncuları ezerek odalarını elinden alanları saymıyorum bile.

Arkadaşlar bu oyunun bir savaş oyunu olduğunun hepimiz farkındayız. Fakat savaş oyununu taraflar için eğlenceli yapan şey, rekabettir. Oyuna başlayalı 1 ay bile olmamış oyuncuları 10 yıllık hesabınızla gelip oyundan bezdirdiğiniz zaman, kendiniz keyif alsanız bile, bir oyuncuyu oyundan koparıyorsunuz. Bu başka MMORPG'lerin bazılarında oyundan banlanma sebebi. Düzeyinde rekabete kesinlikle karşı değilim. Ama gelip şampiyon seviye hesapla tapınakta 30 level maden kazan hesapları kesen oyunculara kesinlikle saygı falan duymuyorum.

İyi forumlar. :)

• Kırmızı kutudan verilen b mor ve yeşil iksirin süreleri ölüncede devam etse daha iyi olur yeni başlayan birisinin yeteri kadar itemi yokken moblar ve diğer kisiler tarafından sürekli rahatsız edilebilir ölebilir.Bence buda güzel bir detay olur sürekli ölünce çabuk bitmesi iksirlerin oyun zevkini azaltabilir.

Yeşil iksir öldükten sonra da etkisini yitirmiyor diye hatırlıyorum ancak mor iksirde söylediğiniz durum geçerli. Level sandığından çıkan şeyler oyunun bizim gelişimimiz için verdiği değerli eşyalardır. Bu eşyaların etkisinin rakip oyuncular tarafından kesildiğimizde gitmemesi gerekir tıpkı kasılırken bir oyuncu tarafından öldürüldüğümüzde exp kaybetmediğimiz gibi.