Zodyak portalları hakkında

• Konu neden "Grafik hatalari duzeltilmeli mi?" seklinde acildi bilmiyorum zira bir oyuncu buna neden hayir desin emin degilim. Ote yandan kastedilen Chen harici portallarin kolaylastirilmasi ise buna ne katiliyor ne de katilmiyorum. Carsamba ve pazar icin bir yigilma oldugu dogru fakat oyun icerisinde oyuncuyu "co-op play"e iten aktiviteler oldukca kisitli. Portallarin yeniden duzenlenmesi konusunda hem fikirim fakat mevcut olani direkt olarak kolaylastirmanin faydadan cok zarari olacagini dusunuyorum. En azindan mevcut zorlugu (hata harici) oyuncuyu grup olmaya itiyor az cok. Belki portallar solo ve party olarak donulebilecek sekilde her element icin ikiye ayrilarak tekrar dizayn edilebilir ve ona gore gunlere dagitilabilir. Bununla birlikte odulleri de farkli olursa anlamli olur.

jorji-signature.png

• Konu neden "Grafik hatalari duzeltilmeli mi?" seklinde acildi bilmiyorum zira bir oyuncu buna neden hayir desin emin degilim. Ote yandan kastedilen Chen harici portallarin kolaylastirilmasi ise buna ne katiliyor ne de katilmiyorum. Carsamba ve pazar icin bir yigilma oldugu dogru fakat oyun icerisinde oyuncuyu "co-op play"e iten aktiviteler oldukca kisitli. Portallarin yeniden duzenlenmesi konusunda hem fikirim fakat mevcut olani direkt olarak kolaylastirmanin faydadan cok zarari olacagini dusunuyorum. En azindan mevcut zorlugu (hata harici) oyuncuyu grup olmaya itiyor az cok. Belki portallar solo ve party olarak donulebilecek sekilde her element icin ikiye ayrilarak tekrar dizayn edilebilir ve ona gore gunlere dagitilabilir. Bununla birlikte odulleri de farkli olursa anlamli olur.

Zodyakta alışılagelmişin dışında fazlasıyla sorun var

Zorluğundan bahsetmiyorm

Örnek vereyim

Mor renkli olan boss

Siyahlar da oyuncu

Boss Üstte ki Oyuncuya gidiyor ve skilleri onun çevresinde vuruyor Fazla da mesafeye vurmaması gerekir Ki bastığı skillerin çevre de oluşacak skilleri tahmin edebilirsiniz

Karşısında bossdan uzakta olan Oyuncu'ya Bossun becerisi çarpıyor ve heykele/köpeğe dönüştürüyor

Benzer portallar da da bu tarz sorunlar sorunlar var tam dodgelayıp kaçtm diyorsun bir an da heykele dönüşmüşsün:korkunc

İyi olduğun kadar da kötüsün. Mutlu olduğun kadar mutsuzsunda Herkesin iki tarafı vardır Lakin bir sanarsın İnsan olmak demek ölümle yaşam gibidir. Hem Ölü Hem Canlı

• Hata olduğunu düşündüğün şey oyunun mekaniği de olabilir yalnız

okg0zzi.gif

text.gif

• Hata olduğunu düşündüğün şey oyunun mekaniği de olabilir yalnız

360 derece 50-100 metrelik alanı kapsayan Skil kullanan bir boss biraz tuhaf değil mi?

İyi olduğun kadar da kötüsün. Mutlu olduğun kadar mutsuzsunda Herkesin iki tarafı vardır Lakin bir sanarsın İnsan olmak demek ölümle yaşam gibidir. Hem Ölü Hem Canlı

• Karşısında bossdan uzakta olan Oyuncu'ya Bossun becerisi çarpıyor ve heykele/köpeğe dönüştürüyor

Benzer portallar da da bu tarz sorunlar sorunlar var tam dodgelayıp kaçtm diyorsun bir an da heykele dönüşmüşsün:korkunc

Hitbox gozukmemesine ragmen mi skill yiyor diyorsun yoksa skilller abartili mi? Skillden kactim diyip donustugumde genelde lag gibi hissettiriyordu bana, genel bir sorun olarak dusunmemistim.

jorji-signature.png

• Hitbox gozukmemesine ragmen mi skill yiyor diyorsun yoksa skilller abartili mi? Skillden kactim diyip donustugumde genelde lag gibi hissettiriyordu bana, genel bir sorun olarak dusunmemistim.

Hitbox gözükmeden skill yiyor belki de dediğiniz gibi sadece lagtır malum zodyak oldukca kalabalık

• 360 derece 50-100 metrelik alanı kapsayan Skil kullanan bir boss biraz tuhaf değil mi?

Bagjanamu denen bossun da aynı dediğin gibi 360 derece 100 metrelik alanı kapsayan bir skilli var bence bunlar oyun hatası değil sadece webzenin oyuna bilerek eklediği ama pek de mantıklı olmayan şeyler

• Bagjanamu denen bossun da aynı dediğin gibi 360 derece 100 metrelik alanı kapsayan bir skilli var bence bunlar oyun hatası değil sadece webzenin oyuna bilerek eklediği ama pek de mantıklı olmayan şeyler

Bagjanamu da şöyle bir ihtimal var ama ölünce kalkabiliyorsun zodyakta ise ölmeme katında heykele/köpeğe dönüştüren bosslar da bir kere taşa dönüşünce görev başarısız sayılıp dışarı atıyor

köpeğe dönüştüren de de her 3 saniye de bir karakter at gir yapıcaksın da o şekil de keseceksin

2 vurup 1 karakter atıp tam 10 dakika içerisinde kesemezsen yine dışardasın

• Bagjanamu da şöyle bir ihtimal var ama ölünce kalkabiliyorsun zodyakta ise ölmeme katında heykele/köpeğe dönüştüren bosslar da bir kere taşa dönüşünce görev başarısız sayılıp dışarı atıyor

köpeğe dönüştüren de de her 3 saniye de bir karakter at gir yapıcaksın da o şekil de keseceksin

2 vurup 1 karakter atıp tam 10 dakika içerisinde kesemezsen yine dışardasın

Zodyağın içinde bulunan karakterlerin hepsi heykele dönüşürse görev başarısız olur, bossu üzerine aldıktan sonra yan karakterlerden en azından 1 tanesini oyuna alırsan heykele dönüşünce görev başarısız olmaz.

• Hocam tek kesiyorsan çarşamba perşembe cuma ve pazar tek gayet rahat kesilebiliyor. Pazartesi günü biraz zor oda gelişen oyunda damageni 50k lara çikarttiğin taktirde metin keserken bossların sana skil atması çok zor oluyor onuda rahat şekilde kesebiliyorsun. Diğer günlerde kesmek istiyorsan ya benim gibi iki çari da full item dizip birine karakter atarken diğeri ile kesmeye devam edeceksin yada ekiple keseceksin. Zodyak hakkında daha derin sorunlar var. Bazen tüccarda bugda kaliyor çar tüccara tiklamiyor çıkış atmıyor yeni client açıp oyundan attırıp tekrar girmen gerekiyor. Bazen henüz yeni ölmüş olan çarları direkt aşağı atıyor. Bazen boss buga giriyor sen bossa yanaştıkça o bir adım geriye doğru gidiyor. Bazen zodyağın içinde grup kendi kendine bozuluyor grupsuz zodyak çıkıyorsun ileriki katlarda tekrardan kendi kendine grup geliyor. Bossların önünde yürüdüğünde alan skili yersen alakasız bir mesafeden duvara giriyorsun çoğu zaman serbest bırak efekti de doğru çalışmıyor. Seri şekilde kat atlarsan oyun aşırı derecede kasıyor harita yükleme hızı yavaş olduğu için lagdan tüm çarlara karakter atmak zorunda kalıyorsun. Daha bir sürü bug ve oyun problemi mevcut taşa çeviren bossları kesmek istiyorsan onun için önerim şamanini yanda hazır bekletip taşa çevrildikçe kendini açman ve taşa çeviren bosslarda damagen düşük ise 1 karakterini hep ölü birakmalisin çünkü tüm karakterlerinin aynı anda taşa dönüp zodyağın bozulma ihtimali de var. Kopeğe çeviren bosslar midemi bulandiriyor ama elin alışırsa onu da halledebiliyorsun örneğin köpeğe çeviren bosslar skil attığı zaman at skili ile kaçamazsin o yüzden bossa yanaştiktan sonra karakterin yönünü diğer tarafa çevirip skil efekti geldiği zaman öne adım atmaya başlıyorsun çoğu zaman da bundan kaçabiliyorsun. Hai portalında kaçman mümkün değil tabi ki ama onunda zorluğu eğlencesi orada. Konuda belirtmek istediğin şey alan skillerinin ortaya çıkmadan önce nereye düşeceğinin daha net görünmesi ise kısa bir süre de olsa görünüyor. Daha uzun süreler görünürse çok kolay olacak.

Sehiv secdesinde yanılmışım gibi bir ömür.

• Kirai iki hesap (ninja+şaman) girip kesip insem uğraşımın karşılığını alır mıyım?

Alesta sunucusundayım.

8 karakter girmedikçe çok bir şey bırakmıyor maalesef. Tüccar eskiden hesaplanabiliyordu. Bakımdan sonra olan hesap tüm hafta geçerli oluyordu. Artik giren sayısı çok fazla olduğu için tüccar tutturmak biraz zorluyor. Ninja+şaman girdiğinde heykel katlarında extra bekleyeceksin. Ben eskiden 4 karakter giriyordum. Hızlı çıkmak için sadece heykel katlarında heykele vursunlar diye zodyakdaki düşük levelleri zodyağa çıkartıyordum. Şu anki zodyak piyasasında 16 tur tüccar alırsan 8 karakter ile 80 90w gibi bir hasılat bırakıyor. Tüccar sayısı düştükçe hasılatta düşüyor. 8 karakter her gün 3 saat 4 saat kesersen haftalik 300w falan bırakır görüşündeyim çünkü diğer günler tüccar karışmıyor kalabalık değil.

Edited once, last by Kirai ().

• Kirai teşekkürler.

8x60=480 TL fazla hocam benim için.

2 Hesapla olmayacaksa yok hükmünde..

Alesta da oynamanın malesef kötü yanı aylık şekilde üyeliğe para vermek. Bunun yerine kafa dengi birilerini bulup ekiple takılabilirsin. Orada sanduka fiyatini bilmiyorum. Sanduka fiyatı hasılatını değiştirir.