Müzayede yetersizliği

• Her zaman gelen vede herkesi memnun etmeyen müzayede.

Her oyuncu için alma hakkı tanısanız

Ne gibi zararınız olur?

Geçen müzayede de alamadım

Bu müzayede de alamadım diye daha kaç ay bekleyecem.

Nazar tılsımı aldım ama bizden 10 kişi alamadı.

Bizden 1 kişi 1 kerpeten aldı ben alamadım bile.

Herkese hangi eşya ne kadar lazım olur diye hesap yapın

misal Bir oyuncuya kerpeten 6 kere alma hakkı tanısanız kıyametmi kopar.

Bu şekilde eşitlik sağlamış olursunuz.

Bizmi çok ileri düşünüyoruz çözemedim.

Sarısını o kadar çok yaşadıkki bu hayatın , laciverti yakındır. DarbekaN

• Luck

Approved the thread.
  • Konuyu onayladığınız için tşk ederim Luck

Müzayede ye gelen ürünlerin hangisi sabit fiyat ve sınırsız sayıda olması gerektiğini diğer arkadaşlar da yazarsa yelpazeyi genişletmiş oluruz.

• Şimdi oyuncu gözüyle bakarsam duruma çarka gelen 999 adet nazar tılsımı inanılmaz yetersiz kalıyor. Normalde müzayede bildiğimiz gibi en ucuz şekilde almaya çalışmakken 1 saniyede tükeniyor eşya. Bu saçmalıktan ibaret.

Şirket gözüyle bakarsak, ben bunu hem müzayedeye getiriyorum hem çarka getiriyorum. Müzayededen alamadın mı hop çarka yönlendireyim oradan daha fazla gelir elde ederim mantığıyla yaklaşılıyor.

Bense şöyle söylemek isterim, önümüzde ki 1 aylık sürece çark getireceksen orada ki büyük ödülü müzayede ile oyuncuya satmaya calısma. Bunu alamayan insanlar (artık kimsenin sabrı yok) çarka yönlenmiyor aksine şirket politikan zarar görüyor. Ya çarkta kalsın, ya müzayede olarak getir.

Müzayede gecesi gittin çark getirdin, çarktan stok isteyen eleman zaten bellidir. Müzayede kısmı aktif oynayan insanların daha çok işine yarıyor.

Özetle ya sayısız koy müzayedeye ya da hiç koyma. İnsanların sabrı artık çevresine bile katlanamıyorken Metin2'yi alttan alacak durumda değil.

Umarım bir yetkili dönüp bunu okur be feedback olarak iletir. Umarım. :)

ANKA

NeveR.png

• benden önce davranıp konuyu dile getirmişsin. teşekkür ederim

oyunu oynamak için bize dayatılan nazar , mutluluk vb nesnelerin sınırsız bir şekilde belirli saatlerde veya 1 gün boyunca nesne markette olması gerekiyor.

Mesela 1 aylık nazar 24 saat boyunca nesne markete eklenmeli.

Hastası olan , işi olan, o an elektriği kesilen , interneti kesilen daha da enterasanı mausu tutukluk yapan bile olabilir.

1 aylık oyun zevki toplamda 6-10 saniye arasına bırakılmamalı. Bu çok büyük sıkıntı.

Zaten çark var çevir oradan elde et yüzüğünü diyecek olan oyuncu veya bunu düşünecek olan yönetici varsa bu doğru değil en son 6k küsur epe güneş özütü vb kıytırık ürünler aldım.Meraklı olan çevirsin çarkını o işte ben yokum

• Tılsımı yüzüğü geçtim, birkaç ay önce bi müzayedeye manu (evet şu eskiden nesne markete gelince satın alabildiğimiz, bildiğimiz binek) gelmişti ve alamadan tükenmişti...

Başka söze gerek yok sanırım.

• müzayede zaten açık arttırma demek. bir şey olur ona fiyat biçilir ve satılır. müzayededeki ürünlerin sınırlı olması mantıksız değil. asıl mesele müzayede diye birşeyin metin2 de olması.

• Müzayedenin amacı belli bir stok ürünü satmakdır, katılım şartları herkese eşit olmalıdır.

Ancak herkese eşit değil. Kiminin clienti donuyor. Kiminin nesnesi çöküyor, kiminin oyununa lag giriyor. Bir ürünü müzayede ye ve çarka koyabiliyorsan, indirimede koyabilirsin GF. Korkmanıza gerek yok. Oyuncu isteği sadece.

• Kerpeten alamayanlardan birisiyim. Az miktarda getirilmesini doğru buluyorum, fazla sayıda gelirse oyunun dengesini bozacağını düşünüyorum.

Oyunda yüzlerce sandık oluyor bunlardan da kerpeten çıkıyor.

Nesnede kerpeteni müzayede sınırsız olsa oyuna ne gibi denge bozukluğu getirir.

Herkes 30 k epi çöpe atacak kadar para basıyor olamaz reel hayatta.

6 adet simya 30 k ep demek.

Bu kerpeteni ticari olarak satamıyorsun

Satılan ürün olsa sınırsız oldugunda elbette oyunun dengesini bozar

Şuan kaç aydır ben oyun oynayamıyorum kerpeten alamadım diye.

Oyuncu yarım yamalak kalınca Oyunun dengesi yerinde mi oluyor anlamadım.

Oyuncunun engellenmesi oyunun dengesini bozar.

Oyuncunun eşit haklarla nesneeden tılsım alamaması oyunun dengesini bozar.

Yani illa denge bozar dersen de senin hatrın için kerpeteni 1 hafta süresi yapsınlar.

Satılamayann ürünlerde süre olsun ve sınırsız olsun müzayedede.

Yani nazar tılsımı gibi süreli.

• yine müzayede yetersizliğinden kerpeten bu kez sadece 1 adet alabildim.

buna müzayede yetersizliğimi yoksa gameforge un hizmet yetersizliği mi tartışılır.

hesaplarım yarım yamalak ortada kaldı. :beer:

• Abi bu müzayedeye niye 1 aylık bekçi tılsımı gelmiyor ya da eskisi gibi 1 yıllık kostümler yada ne bileyim 30 beceri kemik gelsin eskisi gibi ama bekçinin gelmesi şart

6b8f3818bfacdc62be0cd6c9965d7f23.gif

Legal yaşa illegal düşün !

• bir önceki müzayedede 30'luk nazarı aldığım için bu sefer uğraşmadım ama yine 5 saniye sürmedi yok olması. Hala alamayanlar var.

Agam biz bu oyunu yönetenlere derdimizi anlatamıyoruz herkes para baronu değil zor zekat won kasıp onla ep kuponu alıp bu yüzüklere erişmeye çalışan oyuncular var. Bu yaptığınız onlara haksızlık

• Fazla değil 1-2 ay bu yanlış politikaları protesto ederek ep harcaması yapılmasa her şey çok farklı olacakta ama birlik olunmadığı sürece biz ne yaparsak o mantığına ayak uydurmak zorundasınız. Şirket uzun zamandır kendi bildiğini okuyor, şirketi ayakta tutan oyuncular ama oyuncuların gram değeri yok...

• Evet birlik yok, sırf haklı olduğumuz şeylerde eleştiri yapamayacağım için partnerliği bıraktım.

Eleştiri yapmaya devam ettiğim için discord yayıncı kanalındaki girişi kaldırmışlar :)

satılmayan ürünlerde karakter alım adedi olarak sınır getirerek bir düzenleme yapsınlar diye Bayadır dile getiriyorum ve bu sadece bana özel bir durumda değil.

Nazar tılsımı mı her karakter alsın diye sınırsız ekle 1 adet alma hakkı olsun.

Kerpeten mi geliyor her karakter için 6 adet alma hakkı koy kimse mağduriyet yaşamasın.

Tanrı mührümü geliyor kişi başı 5 tane sınır koy sınırsız yap

Buna benzer bir sürü ürün var pazarda satılmayan ürünlerle herkese eşit ol diyoruz

bazıları baksın bazıları yesin oyununa döndü.

Oyuncuya kulak ver Gameforge

• Eşyaların sınırsız sayıda eklenmesinin "Müzayede" mantığına uymadığını düşünüyorum. Her oyuncuya 1 adet satın alma hakkı tanımlanması da eşyanın durdukça fiyatının düşmesi olayına aykırı olur.

Yine de bir çözüm bulunması gerektiği ve adaletsiz bir durum olduğu açık ortada. Sunucudan sunucuya eşyaya gelen veya gelebilecek talep miktarının analiz edilip buna göre isteyen oyuncuların daha kolay erişim sağlayabileceği şekilde düzenlenmesi daha uygun olur keza bir eşyanın 1 saniyede tüketilip bitmesi de zamanla fiyatının düşmesi mantığına aykırı. Mevcut eşyaya talep 3000 oyunculuk ise en azından 2000-2500 stok getirilirse oyuncular hem biraz bekleyip fiyat düşürerek risk alabilir hem de daha çok oyuncu erişim sağlar.

Sunucuya girecek kerpeten gibi eşyalar sunucu piyasasını direkt etkileyeceği için miktar konusunda iyi analiz yapılması gerekiyor ama onu da GF yapsın.

Don't need your sympathy, I'm above.

• Elit eşyaları çark ve sandık içerisine sıkıştırıp, sürüm olsun diye arada müzayede veya hızlı indirim gibi garip çözümler üretirseniz milleti küstürürsünüz.

Market eşyaları nesne markette hak ettiği fiyattan satılsın, ne için ne kadar ödeyeceğimizi bilelim.

Başka çözüm aramaya bence gerek yok.

• Elit eşyaları çark ve sandık içerisine sıkıştırıp, sürüm olsun diye arada müzayede veya hızlı indirim gibi garip çözümler üretirseniz milleti küstürürsünüz.

Market eşyaları nesne markette hak ettiği fiyattan satılsın, ne için ne kadar ödeyeceğimizi bilelim.

Başka çözüm aramaya bence gerek yok.

En uygun çözüm bu zaten ama millet küsmüyor işte sorun orda. Bana kalırsa her eşya direkt olarak oyun içinde de satılabilir olmalı. 500 EP' e 1 haftalık nazar tılsımı alınıyorsa nesne marketten, oyun içinde de 10 wona satılabilmeli aynı eşya veya piyasası ne ediyorsa artık. Koy kardeşim nesne markete. Yayıncıları çark çeviriyor diye "kumar yasak" diyip banlayan şirketin oyun içi değerli olan her şeyi kumar yoluyla oyunculara sunması inanılmaz ironik.

+Tılsım lazım

-Çark çevir

+60 günlük kostüm lazım

-Çark çevir

+Manu lazım

-Çark çevir

+Peki çarkın tur başına bedeli ne kadar?

-O biraz çarkına bağlı:thumbsup:

+Hmm o zaman çıkma olasılığı çok düşük değildir herhalde şanssız olsak bile bir miktar 3-4 haneli EP'lerle çözebilir miyiz bu işi?

-Dene:party:beer:

*-10000 EP -> 1 haftalık Nazar Tılsımı*:bolkahkaha

Koy kardeşim şunu Nesne Market'e kalıcı olarak. İhtiyacı olan çatır çatır çeksin her hafta. İsteyen her hafta yaptığı farmın bir kısmını feda edip EP kuponları satın alarak ulaşsın. İsteyen aylık EP'ini çeksin her hafta tılsımını koysun cebine zararsız farmını yapsın. Hiçbirini yapmıyorsan o zaman oyun içeriğini tılsımsız farm yapılabilecek şekilde düzenle ki oyuncular mecbur olmasın. Daha az uğraşmak daha hızlı olmak isteyen alsın sadece.

Don't need your sympathy, I'm above.

• yeterince ilgilenseler zaten bizim burda düşünmemize bile gerek kalmaz .

biz haksızlığa uğradığımız için vede haksızlığa uğrayanlar için konuştuğumuz zaman göze batıyoruz malum.

örnek vermek gerekirse.

misal comamız bir gameforge çalışanı

şirket maaşını 2 taksitle ödese

bazen 4 te 1 ini verse devamlı zor durumda kalsa

istediği şeyleri zamanında alamadığı için sorunlar yaşasa

ve bu rahatsızlıkları biriktikçe şirkete yansıtsa

şirkette ya önceden göz dağı verir bak seni işten çıkartırım diye

yada direk gözden çıkarır.

biz oyuncularda aynı durumu yaşıyoruz şuan

içimizde biriktikçe bunu şirkete yansıtıp duruyoruz.

ya ilgilenirler oyuncuya kulak verirler

yada bizi tek tek banlaya banlaya bitirirler bu oyunu.

ya oyuncular oyun sonu yapıyor yada herkes karakter değişiyor yada simya değişikliği yapıyor.

yaptığım sohbetlerden aldığım cevaplar.

1000 adete kadar kerpeten gelse yinede bitecek gibi görünüyor.

@HexBladee

müzayede için sabit sınırsız fiyat aykırı evet

bunu hızlı müzayedenin diğer versiyonda kullanabilirler

yeterki he denilsin.

yada dediğin gibi adeti yükseltsinlerki

indirim ne kadar olurda alırız diye bekleye dururuz.

ürün geldiği gibi bitmeside müzayedeye aykırı

güç gibi veren ürünlerinde tüm oyuncular elde etmemeside eşitsizlik.

• Yanlış hatırlamıyorsam Hızlı indirimlere kerpeten daha önceden gelmişti 6500 ep civarına ama bu özel bir günde gelmişti.
    Her mevsimin kendine göre özel ürünleri bulunuyor. Her ne kadar ürün sayılarının arttırılmasına katılsam da sınırsız olarak gelmesini sağlıksız buluyorum.
    Bir oyunu sürdürebilir yapan şey ürünleri sezonluk ve belirli süre geçmeden elde edilemez yapmaları sürekli kerpeten geldiğinde veya sınırsız geldiğinde içinden kerpeten çıkan sandıkların talebi ciddi anlamda azalacak ki bana kalırsa cehennem kulesi gibi aylık pek çok sandık elde edebileceğimiz bir yer varken bunu sağlıklı bulmuyorum doğrusu
    Benim bu konudaki tek talebim müzayedelerin eskisi gibi olup eşya deposuna birikebilir hale gelmesi olurdu

• Adam yurtdışında yaşıyor 3.000 euro yolluyor buraya 60.000 TL 'lik ep alıyor çarına müzayede geldi mi tanrıların mührünü demirci taşını büyülü metali ritüel taşını 5 dakika boyunca tık tık alıyor oyunun adaletsizliği tam bu noktada başlıyor zaten adam günde 1 saat oynuyor +15 item seti diziyor ben günde 12 saat oynuyorum 2 yılda bir tane kusursuz yakut aldım