Barbaros ve Ezel sunucularının geçişleri neden tek taraflı?

• İyi günler ve iyi oyunlar.
    Bildiğiniz gibi Barbaros ve Ezel sunucularında sunucular arası geçiş mümkün değil , sadece sunucudan çıkış var maalesef giriş yok.
    Ben bu iki sunucunun neden tek taraflı bırakıldığını değerli forum üyeleri ile tartışmak istiyorum.
    Bu iki sunucunun tek taraflı olmasının hem kendi içerisindeki oyunculara hem de oyunun geneline büyük bir zarar verdiğini düşünüyorum.
    Eski ve köklü sunucular Barbaros ve Ezel'de kemik oyuncular bir nevi hapis kalmışlar her oyuncunun bir çok şeye ihtiyacı var ve sunucu kendi içinde bu ihtiyaçları gideremiyor.
    Yılan silahları , Yılan zırhları , tılsımlar , aura runikleri , artı basma malzemeleri , vslik ve kasılmalık itemler bir çok ihtiyaç var ama bunları sunucudan temin etmek mümkün değil.
    Barbaros ve Ezel sunucularının da diğer sunucular gibi biletlerinin çift taraflı şekilde getirilmesi hem bu iki sunucu ya hem de diğer sunuculara çok olumlu sonuçlar getireceğini düşünüyorum.
    Sizlerin de bu iki sunucunun neden tek taraflı olarak bırakıldığını böyle olmasının oyun için iyi mi , yoksa kötü mü olduğu hakkındaki düşüncelerinizi okumak isterim.

• Luck

Approved the thread.
  • Kesinlikle yönetimin bu konuya kulak vermeli zira Ezel her geçen gün sessizleşiyor, metin2 bu yüzden oyuncu kaybettiğine inanıyorum ya birleştirme olmalı yada girişlrer açılmalı.

7yr2av.png

Altın kural: Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına da öyle davran!

Server : Ezel
    Bayrak : Mavi
    Lonca : IExodia
    Karekter : Bedensel

• Serverler event ve normal server olarak ayrılıyor ve bu bahsettiğiniz sunucularda yeni hesap açılabiliyor daha önce verilen yanlış karardan dolayı event serverden normal servere geçiş açıldı ve serverler öldü. Şimdi hafif hafif düzeliyorken yine geçiş açılması aynı öldürmeyi tekrarlatacak. Böyle konuları genelde event serverden item alıp normal servere geçirmek isteyenler yada event serverde kolay çar dizerek normal servere geçmek isteyenler açıyor. Düşmanca algılamayın ama zamanla normal sunuculara eventler getirilip belirli bir gelişme gösterildiğinde event serverlerden geçişler yeniden açılacaktır.

Üşeniyorum.

• Serverler event ve normal server olarak ayrılıyor ve bu bahsettiğiniz sunucularda yeni hesap açılabiliyor daha önce verilen yanlış karardan dolayı event serverden normal servere geçiş açıldı ve serverler öldü. Şimdi hafif hafif düzeliyorken yine geçiş açılması aynı öldürmeyi tekrarlatacak. Böyle konuları genelde event serverden item alıp normal servere geçirmek isteyenler yada event serverde kolay çar dizerek normal servere geçmek isteyenler açıyor. Düşmanca algılamayın ama zamanla normal sunuculara eventler getirilip belirli bir gelişme gösterildiğinde event serverlerden geçişler yeniden açılacaktır.

Düşmanca tabi ki algılamıyorum ama eski serverlerin düzeldiğini nereden çıkarttınız zaten 4 sunucu var Arkadaşlar , Barbaros , Ezel , Dandanakan bunların 2 tanesi aşırı durgun ve geri kalmış durumda 1 tanesi durgun sayılacak sadece farm için gidilen bir server Dandanakan birazcık daha iyi durumda sürekli geçişler yapıldığı için , yani sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil serverler her geçen gün ölüyor , event sunucularının bosslarında can azaltması olduğunu için, her şeyin bolluğu orada olduğu için herkes o serverlere dolmuş durumda.

• Ezel oyuncusu olarak şunu diyebilirim ki; Ezel'in %50 si ezelde oynamıyor, asıl karakterleri ya bagjanamuda yada dandanakanda. Ezelde kalan event hesapları event oldukça girip eventlerini yapıyor, ep kuponuna çevirip asıl hesaplarında kullanıyorlar sanırım. :D Yada farklı olaylarda dönüyor olabilir, emin olamadım şimdi :D

x-ISTANJ3-UL-tauch.png

Gül💞

Bazen seni seviyorum'u duymaya gerek olmaz, cümlelerin bir yerinde sıkışıktır onlar. Görünmez, hissedilir...

• Düşmanca tabi ki algılamıyorum ama eski serverlerin düzeldiğini nereden çıkarttınız zaten 4 sunucu var Arkadaşlar , Barbaros , Ezel , Dandanakan bunların 2 tanesi aşırı durgun ve geri kalmış durumda 1 tanesi durgun sayılacak sadece farm için gidilen bir server Dandanakan birazcık daha iyi durumda sürekli geçişler yapıldığı için , yani sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil serverler her geçen gün ölüyor , event sunucularının bosslarında can azaltması olduğunu için, her şeyin bolluğu orada olduğu için herkes o serverlere dolmuş durumda.

Barbarosta oynuyorum durağan ve ölmekte bir server görmüyorum aksine 2 sene evvel event serverden geçiş açıldıktan sonraki ölü durum geçiyor. Eğer normal sunucuda oynuyorsanız event serverden geçişler sunucunuzu canlandırmaz won getirir item götürürler daha çok elinizde zorla yaptığınız itemlerde kalmaz. Çareyi yanlış yerde arıyorsunuz. Normal sunucuda oynamıyorsanız amaç ilk yazdığım yorumdaki gibidir. Kaç senedir oynuyorsunuz yada normal sunucuda oynuyor musunuz bilmiyorum ki serverden çıkışlar açık event servere geçiş yapılabiliyor. Ben event serverden serverime geçiş açıldıktan 2 ay sonra ticaret camında 1 sayfa bile kolye kalmadığını gördüm :) Van sunucusu ile birleştik Vandan gelen arkadaşlar tedirgin oldu. Eski server ile birleşiyoruz diye ama serverde yeni açılmış van sunucusunda olan itemin yarısı yoktu :) Görüşlerimi bunlardan çıkardım. Zamanında bangjadan çıkışlar kapatılsın diye konu da açmıştım.

Spoyler içinde konuyu belirttim oradaki yorumları okuyup kendinizi aydınlatabilirsiniz. Yapıcı olan önerilere sonuna kadar açığım normal sunucular birleştirilsin deseniz desteklerim ama genel olarak söz meclisten dışarı. Event serverden normal sunucuya geçmek isteyenlerin amacı sömürge mantığıdır. Orada artık barınamayanlar yada kendi serverinde item yapamayınca gideyim oradan satın alıp normal sunucuya getireyimciler daha örnekler artar gider. Normal sunucunun sabit oyuncusuna yarayacak bir durum değil anlayacağınız. Normal sunucuda oynayıp da memnun olmayan oyuncular için event serverlere geçişler açık tabi ezelde açık mı bilmiyorum yani bu durumda event servere geçiş yapmak isteyenleri engelleyen bir durum yok ki ep kuponları 17 16w ye kadar düştü eskisi gibi masraflı bir işte değil server atmak.

Üşeniyorum.

• Ezel'e balık eventi olunca ep kuponu farmlamaya yada depoda kalan eşyaları satıp ep kuponuna dönüştürmeye giriyorum bazen eski hesabımı özlediğim için girip etp görevini yapıp çıkıyorum.. bence ezel sunucusunda oynayanlar karakterini/emeğini/arkadaşlarını bırakmak istemediği için oynuyor sunucunun albenisi kocaman bir sıfır. bağırma kısmında eşyasını satandan çok siyasi düşüncesini satanlar var korkunc bir yer orası bu yüzden geri dönüsler kapatılmıs olabilir :D

• İlk geçişler açıldıgında serverimiz olan ezele geri gidicegimiz için mutlu olduk 1 hafta gibi bir sürede 2k wona yakın alışverişi sadece ben yaptım ekibimizde buna benzer harcamalar yaptı allahtan çıkışı açtılarda yaptıgımız harcamayı kurtarabildik neden bu 2 sw yi öldürmeye yönelik işlem yaptıklarını anlamak çokta mümkün olmuyor ne yazık ki ...

• Bence Sw öldürmeye yönelik değil Sw korumaya yönelik, diğer Sw wonları getirip önemli materyalleri hunharca pazardan alınıp oynadığı SW aktarılmasının önüne geçilmiş oldu.

• Ezeli bilmem ama barbaros kendi halinde ve benim gözümde hâlâ sağlam bir sunucu. Oyuncu az. Chatten yazan bile yok denecek seviyede ama hoş bir ortamda mevcut. Ama gelgelelim bazı itemler ürünler konusunda gerçekten bı eksiklik var. İşte bu yönden çok kötü bir durumda

• Geçişler tek taraflı çünkü insanlar manipüle ediyor. İtemi alıp kendi serverına götürüyor. Geçiş çare değil. Çare birleşim. Ezel-Ege-Barbaros birleşse mesela şahane olur.

• Siz manipüle veya server öldürdüğünü düşünebilirsiniz evet hem öldürüyor hem de manipüle ediyor lakin oyunun sizin gibi düşündüğünü sanmıyorum. Eğer manipüle ediliyorsa ve server öldürdüğünü onlarda düşünseydi Bagjanamu-Ege-dandanakan ve arkadaş sunucularında niye kendi aralarında gidiş-dönüş mevcut? onlar manipüle edilmiyor da barbaros ile ezel mi manipüle edilmiş oluyor? ''Arkadaşlar'' sunucusu neden manipüle ediliyor? Oyun bunu düşünemedi mi? Bu işin tek taraflı gidiş olması da o serverlerden item ve oyuncu kaybını engellemez. Giden sadece kendi itemleriyle gitse neyse de bu adam yine parasıyla orada pahalıya satabilecek itemleri de topluyor hatta oraya buraya yazıyor çarı geçireceğim isteyene envanterim de boş yer var item vs getirilir diyor. Sizin düşünceniz mantıklı ama oyunun size onca mağduriyet yaşatıp, Birleşim isteyip yine gidip yeni sunucu açması ve sizi düşünüyormuş da böyle yaptığını düşünmeniz trajikomik. Çünkü şu 2,3 yıllık süreci iyi bilenler konunun ne olduğunu gayet iyi biliyor.

• Bir Ezel oyuncusu olarak eger Bagjanamudan etkinlik sunucusu olmayan sunuculardan birine bile gecis oluyorsa Ezel dahil hepsine cift tarafli gecis olmasi fikrindeyim. Oyundaki kendi gozlemim oyuncularin wonlarini Ezel'de kasip daha sonra bu yuklu miktarda wonlari Bagjanamu serverina gecirip orada cok daha ucuza carlarini dizmeleri oluyor. Halikarnas zamanindan beri ayni sunucuda oynayan birisi olarak kendi sunucumu birakmak istemedigim icin hala Ezel'de oynuyorum ve burada durumlar pek de ic acici degil. Kendi fikrimce ya cift yonlu gecislerin acilmasi, ya da Ezel ile etkinlik sunucusu olmayan bir ya da birden fazla sunucunun birlestirilmesi buna (gecici de olsa) bir cozum getirecektir. Oyun ve gameforge yonetiminin kendi tavkimleri oldugunun farkindayim; fakat bir Ezel oyuncusu olarak benim dusuncelerim bu yonde. Tesekkur ederim.